Захист деревини від УФ випромінювання

УФ

 

Ультрафіолет - це короткохвильові невидимі випромінювання, що є складом природного сонячного світла, і ці випромінювання є особливо небезпечними для деревини.

 

Вплив УФ променів

Особливість покриття лакофарбових матеріалів (ЛФМ) - це захист поверхні деревини від шкідливого впливу УФ-променів. УФ випромінювання являє собою невидиму для людського ока частину променів сонячного спектра, які через високий вміст енергії можуть викликати руйнування. УФ-промені руйнують лігнін, основу будівельної деревини.

Лігнін – це природний полімер який входить до складу деревини, вміст якого 20-30%, також він надає деревині такі властивості як колір, підкреслює структуру, щільність, твердість та ін.

Руйнування лігніну спостерігається в процесі вицвітання та викривлення паперу на сонці. Аналогічним чином ультрафіолет впливає на вироби з деревини, що знаходяться на сонці (для прикладу, вікна та двері). Під дією УФ деревина стає сірою і трухлявою, руйнується зовнішня і внутрішня структура, змінюється зовнішній вигляд виробу.

 УФ захист

Існує декілька способів захисту деревини від негативного впливу УФ-випромінювання за допомогою використання різноманітних систем ЛФМ. Найбільш ефективне поглинання випромінювання (абсорбція) відбувається при використанні темних відтінків пігментів, які значно краще розсіюють УФ-промені. Більша частина УФ-променів фільтрується через світлі відтінки захисного покриття. Тому, знаючи такий факт, при виборі системи захисту деревини (імпрегнати, лазурі та ін..) часто обирають темні відтінки продукту.

Також виробники професійних матеріалів захисту деревини часто використовують спеціальні УФ-захисні засоби, іншими словами УФ-фільтри, які розсіюють випромінювання, цим самим зменшуючи негативний вплив УФ-променів.

 

Як надійно захистити деревину від УФ випромінювання

Компанія ТВК Байріс пропонує ряд найкращих товарів для захисту деревини:

aqualazur

 

Байріс Аквалазурь (AQUALAZUR)

Детальну інформацію можна отримати тут

 

PROFI-LASUR

 

PROFI-LASUR з натуральним бджолиним воском (TM Altax)

Детальну інформацію можна отримати тут

 

LASUR глибоко-консервуюча

 

LASUR глибоко консервуюча (TM Altax)

Детальну інформацію можна отримати тут

 

ІМПРЕГНАНТ для нешліфованої підлоги

 

ІМПРЕГНАНТ для нешліфованої деревини (TM Altax)

Детальну інформацію можна отримати тут