Захист деревини від грибків та комах

SW

Деревина є екологічно чистим, органічного походження, універсальним будівельним матеріалом з довгим терміном експлуатації. Але водночас вона являється живильним середовищем для різноманітних шкідників: комах, грибків, плісняви. Комахи пошкоджують деревину набагато менше, ніж це роблять грибки та пліснява, які є головними ворогами будівель і споруд.

Пошкодження деревини грибками.

Дерев’яний будинок, який є вражений грибком, буквально через 2-3 роки може повністю зруйнуватись або потребувати значного капітального ремонту.

Коли починається процес гниття, змінюються фізико-механічна характеристика деревини: твердість зменшується в двадцять п’ять раз, щільність - в два три рази, що призводить до перекосів і це свідчить що опорні конструкції дерев’яних споруд не відповідають своєму призначенню. Цвіль і грибок інтенсивно розповсюджуються, зовнішній вигляд втрачає свою привабливість. Ознаками пошкодження деревини є темні плями на ній.

Якщо деревину правильно експлуатувати, вона буде надійним та довговічним матеріалом. Найбільш стійкими до гниття є такі породи деревини: сосна, дуб, ясен, кедр, модрина. Середньо стійкі: ялина, ялиця, бук. Мало стійкі: береза, бук, в'яз, граб, клен. Не стійкі: липа і осика.

Волога є найпоширенішим фактором пошкодження дерев’яних споруд. Роса, дощ або сніг проникають в волокна деревини і збільшують її вологість. Згодом вологість стає меншою, деревина різко висихає і внаслідок цього утворюються тріщини, появляється гниль - це все призводить до повного руйнування конструкції. Найчастіше це трапляється в період вологого літа, коли вологість перевищує 30%, коли дерево намокле і тепле.

Грибки, які вражають деревину можна розділити на два типи: грибки синяви і грибки гниття.

Грибки синяви вражають клітковину деревини, перетворюють будинок в сіро-синій колір. Ці ураження є не тільки естетичними, грибок з легкістю може проникнути через лакофарбову плівку і утворити там водопроводи, які підвищують вологість деревини. В наслідок цього поблизу утвориться і цвіль.

Грибки гниття також притаманні лише деревині. Коли з’являється волога, утворюється гнилизна на матеріалі, вслід за нею з’являються смуги від жовтуватого до темно-коричневого кольору, а згодом і тріщини. При сухій гнилизні уражена деревина стиснеться і з часом розколеться вздовж і поперек волокон.

Пошкодження деревини комахами

Комахи досить часто вражають деревину. Вони можуть залишати в товщі деревини червоточини, через які всередину попадають грибки і бактерії. Також вони оселяються під корою і поширюють там грибну інфекцію.

Комахи харчуються як вологою так і сухою деревиною, тому сушіння деревини не завжди рятує від шкідників.

Деякі шкідники такі, як жуки - вусачі, златки, короїди, дроворуби, точильники, терміти, мурашки здатні прогризти тунелі до сорока метрів в довжину.

Як і чим захистити деревину від руйнування

Захист деревини від грибка потрібно зробити ще перед початком будівництва. Нехімічним способом являється ретельна сушка матеріалу до рівня вологості 20%. Заготовлену деревину потрібно забезпечити надійним укриттям, пізніше надійним даховим покриттям, водостоками та вентиляцією.

В даний час існують безліч препаратів, які захищають деревину від комах, грибків і цвілі, однак не всі присутні на ринку препарати забезпечують комплексний захист. В Україні одні з найпоширеніших багатофункціональних препаратів є:

3

УЛЬТРАБІОЗАХІСТ ДЛЯ ОБРОБКИ ДЕРЕВИНИ БАЙРІС AQUAGRUNT

Детальну інформацію можна отримати  тут

 

 

122

 БІОЗАХЕСНИЙ ЗАСІБ ДЛЯ КОНСТРУКЦІЙНОЇ ДЕРЕВИНИ БАЙРІС CONCENTRAT 1:9

Детальну інформацію можна отримати  тут