Як вибрати лак

ef03cb1aa1445c6b93ce3c23f4d73793

Незважаючи на велику кількість різноманітних покриттів для підлоги, представлених на ринку, лак для підлоги користується незмінною популярністю. Але як вибрати лак для підлоги, який захистить поверхню від впливу зовнішніх факторів? Якісний лак, нанесений з дотриманням інструкцій, не тільки підкреслює фактуру деревини, а й підвищує зносостійкість, захищає від вологи і прямих сонячних променів. У даній статті ми розглянемо, як вибрати лак для підлоги, щоб покриття не втрачало зовнішнього вигляду в процесі експлуатації.

 

Види лаків за складом

Багато лаків є універсальними для всіх дерев'яних виробів (паркет, двері, меблі, перила, декоративні елементи), але розрізняються за складом.
Алкідні лаки в своєму складі містять органічні розчинники і алкідні смоли, і добре себе зарекомендували завдяки міцності і вологостійкості. Для рівномірного нанесення рекомендується скористатися розпилювачем. Повне висихання зазвичай відбувається в період від 24 до 72 годин, в залежності від наявності або відсутності затверджувача в складі.

Алкідно-уретанові лаки, завдяки додаванню уретанових груп, здатні висихати максимум за 12 годин, при цьому, нітрохи не поступаючись алкідним по міцності.
Масляні лаки містять в складі натуральні смоли, масла і органічні розчинники. Відмінною особливістю такого виду лаків є можливість зміни тону фарбується дерев'яної поверхні від блідо-жовтого до насичено-шоколадного. Максимальний термін висихання масляних лаків, в залежності від температурного режиму приміщення, становить кілька діб. При виборі масляного лаку слід звернути увагу на відсоток його жирності, зазначений на етикетці. Чим жирніше лак (мінімум 65%), тим вищі його захисні властивості. І навпаки, лаки з низьким відсотком жирності (до 50%) придатні тільки для додання блиску декоративним поверхнях, а для підлоги зовсім не годяться.

Нітролаки на основі коллоксилина, пластифікаторів, смол і летючих розчинників, широко застосовуються для внутрішньої обробки завдяки тому, що сохнуть за все за кілька годин і за показником міцності не поступаються іншим видам лаків. При покритті нітролак утворює тонку безбарвну плівку, при цьому ретельно закупорюючи пори деревини, підвищуючи водоговідштовхувальні властивості поверхні. Слід, однак, пам'ятати, що нітролак вкрай шкідливий для здоров'я людини через наявність токсичних розчинників в складі. При використанні нітролаку обов’язково дотримуйтесь правил безпеки і використовуйте респіратор.

Акрилові лаки на водній основі не містять в своєму складі органічних розчинників, а, отже, найбільш безпечні для використання всередині приміщень. Обробка дерев'яних підлог акриловим лаком сприяє підвищенню міцності і збереженню природного відтінку і фактури деревини. З метою посилення міцності лак наноситься в декілька шарів, що безумовно, впливає на швидкість сушіння, тому варто орієнтуватися на термін до 2-х тижнів. Акриловий лак характеризується підвищеною чутливістю до температури і вологості в приміщенні і не терпить частого вологого прибирання. При підборі лаку є можливість вибрати різну ступінь блиску- від глянцевого до напівматового.

Епоксидні лаки вважаються швидковисихаючими, і повсюдно використовуються як для внутрішньої обробки, так і для зовнішніх робіт. Лаки цього типу найбільш універсальні, ними можна покривати практично будь-яку поверхню для захисту від вологи, ультрафіолету і механічних впливів.

Поліуретанові лаки, завдяки підвищеної зносостійкості і вологовідштовхуючим властивостями, досить часто використовуються в якості фінішного покриття для дерев'яного паркету, особливо з цінних порід дерева. Якщо екологічність покриття для вас важливий фактор, варто зупинити вибір на поліуретановому лаку на водній основі. Для досягнення очікуваного результату необхідно чітко дотримуватися технології нанесення, включаючи грунтовку і шліфування.

Спиртові лаки в своєму складі містять натуральні смоли і сандараку і відмінно підходять для нанесення декількох шарів з невеликими інтервалами часу. За рахунок швидкості випаровування спиртової складової, поверхня виходить рівномірною і блискучою, хоча показники вологостійкості такого покриття не найвищі.

З урахуванням вищевикладених характеристик, можна прийти до висновку, що вибір лаку для підлоги безпосередньо залежить не тільки від його складу, але і типу приміщення, для обробки якого він призначається. Також слід пам'ятати, що жоден лак, навіть при найвищих показниках міцності і водонепроникності, не забезпечує повний захист поверхні без дотримання правил експлуатації і відповідного догляду.

Компанія ТВК Байріс пропонує такі лаки:

 

lakЛак панельний «AQUАLACK» Байріс

Купити в інтернет-магазині Budbox

 

 

 

lakprotectЛак фасадний «AQUAPROTECT» Байріс

Купити в інтернет-магазині Budbox

 

 

 

lak1toneЛак для каменю «AQUASTONE» Байріс

Купити в інтернет-магазині Budbox

 

 

 

ALTAX ЛАК для підлоги

Altax Лак для підлоги

Купити в інтернет-магазині Budbox