Все що потрібно знати про армування стяжки

Arm_FiniSH

Найміцнішими покриттями, які служать для вирівнювання підлог являються бетонні або цементно-піщані стяжки. Якщо дотримуватись технологій замішування і заливки, то стяжка буде служити десятиліттями, не потребуючи ремонту. Нажаль у стяжок існує недолік - вони недостатньо міцні на розтяг, тому при розтягуючих навантаженнях легко тріскаються, наприклад, в процесі висихання або при переміщеннях на неміцній (плаваючій) основі. Щоб уникнути утворення тріщин, виконують армування стяжки шляхом введення в її товщу армуючих елементів.

У яких випадках необхідно армування стяжки?

Армована стяжка - це, іншими словами, залізобетонний виріб, який здатний витримувати навантаження на стиск, вигин та розтяг. Армуючі елементи, які знаходяться в стяжці виконують наступні функції:

  • захищають від появи мікротріщин під час висихання стяжки;
  • оберігають від утворення тріщин і їх розширення при впливі механічного навантаження або вібрації;
  • збільшують міцність стяжки;
  • запобігають просідання основи;
  • збільшують термін експлуатації стяжки;

Армування не в усіх випадках є обов’язковим. В багатьох випадках стяжка прекрасно справляється зі своїми функціями і без зміцнювальних елементів.

Армування необхідно проводити в таких випадках:

Стяжка вкладається на ненадійну (плаваючу) основу, якій притаманні вигини і розтягування. Прикладом є влаштування багатошарової підлоги, коли стяжку заливають на тепло-, звуко- або гідроізоляційну прошарку. Такими прошарками можуть бути плити мінеральної вати, гідроізоляційні матеріали, пінопласт, поліетиленові плівки і т.д. Неміцними основами також є засипка з щебеню, керамзиту і іншими наповнювачами.

Стяжку потрібно зміцнювати в місцях підвищеного навантаження - під печами, камінами, верстатами, механізмами і т.д. В таких випадках стяжка виконується товста - понад 50 мм завтовшки.

В будинках і квартирах стяжка переважно виконується тонким шаром цементно-піщаного розчину товщиною 30-40 мм, який використовується для вирівнювання підлоги по існуючих залізобетонних плитах чи бетонній основі. В такому випадку міцна основа не дозволяє утворювати розтягуючі навантаження, що призводять до деформацій. Отже, армувати такі стяжки, як правило, не потрібно.

Види армувальних матеріалів, які зміцнюють стяжку

Для армування стяжки можна застосувати наступні матеріали:

  • сталеву сітку (у тому числі і дорожню, яка була призначена для зміцнення дорожнього полотна);
  • полімерну сітку - з пластмаси;
  • скловолокнисту сітку;
  • фібру - мікроволокна з поліпропілену, скла, базальту, металу (сталі).

Найбільш міцне і надійне армування - це армування за допомогою сталевих сіток, які розподіляють навантаження в конструкціях стяжок і оберігають їх від руйнувань при вигині. Сітка, як правило, виготовляється із сталевого дроту діаметром 4 мм з осередками 10 і 15 см, та підходить для цементної стяжки товщиною від 40 мм.
Армована сітка має знаходитись в бетонному шарі, тому вкладається вона трошки вище бетонної основи, на спеціальні підставки. Для окремих частин сітки не рекомендується використовувати зварювання, скріплювати їх потрібно сталевим дротом. Металеві сітки здатні зберігати форму товстих стяжок, що піддаються значним навантаженням - в цехах, на складах, в торгових центрах, офісах. В приватному будівництві армування металевими сітками є гарантією безпроблемної експлуатації стяжки протягом багатьох десятиліть.

Полімерні та скловолокнисті сітки менш стійкі на розрив, ніж металеві, тому вони застосовуються для стяжок, які піддаються невеликим навантаженням. Переважно, це - підлоги в квартирах і приватних будинках. Перевагою таких сіток є їхня легкість і пластичність, що додає зручності при монтажі. Вони стійкі до вологого і лужного середовища, не створюють радіоперешкод, в них повністю відсутня електропровідність, що робить роботу безпечною.

Для посилення стяжок також застосовують фібру - насипні волокна з різних матеріалів, які додають до складу розчину. Використання фібри скорочує ризик виникнення усадочних мікротріщин, робить стяжку монолітною і підвищує її ударну міцність. Але замінити ефект армування сітками фібра не може. Стяжка з фіброю ідеально висихає без виникнення тріщин і усадки.

Для досягнення кращого ефекту армування під час виготовлення розчину для стяжок використовують також спеціальні пластифікатори, які роблять розчин пластичним, покращують його реологію та теплопровідність, унеможливлюють утворення повітряних раковин, підвищують його кінцеву міцність та щільність готової конструкції.

6 (1)

 

Однією з таких добавок на Українському ринку є Пластифікатор Байріс «Тепла підлога», який є універсальним як для армованого так і неармованого бетону.

Детальну інформацію можна отримати  тут