Інформація, яка буде викладена в цьому інформаційному листі, присвячена в першу чергу для будівельників, майстрів та тих, хто працює з бетонними, цементно-піщаними та вапняними розчинами, для тих, хто професійно і дбайливо ставиться до своєї роботи.

help_03

Ми дамо відповідь на цілий ряд запитань, які стосуються бетонів та розчинів, наприклад:

  • Що таке пластифікатор та яке його призначення в бетоні?
  • Що таке водонепроникність та морозостійкість, і як підвищити ці показники в бетонах та розчинах?
  • Що таке замінник вапна, і чому в останні роки він набув такої великої популярності?
  • Чому не можна використовувати миючі засоби в бетонах та розчинах?
  • Як проводити бетонування в зимовий період?

Доволі часто звучать висловлювання про те, що колись ніхто не використовував добавки до бетону, що бетон міцний і без добавок. Використання хімічних добавок до бетонів розпочалось вже більше ста років тому, а радянська добавка СЗ в промисловому виробництві бетонних виробів застосовується понад півстоліття.

Вчені десятиліттями працюють над тим, як зменшити потребу води в бетоні, адже чим її менше, тим міцніший бетон.У виробництві бетону існує поняття водо-цементного відношення (В/Ц), яке прямо пропорційно впливає на міцність бетонів та розчинів. Функцію зменшення води у бетоні виконують пластифікатори. Наприклад, використовуючи пластифікатор для всіх видів бетону Байріс кількість води в бетоні можна зменшити до 15%. Для порівняння візьмемо склад бетону М200 (В15) в розрахунку на 1м³

 

БЕЗ ПЛАСТИФІКАТОРА

З ПЛАСТИФІКАТОРОМ

ЦЕМЕНТ (М400) 350кг ЦЕМЕНТ (М400) 350кг
ЩЕБІНЬ 1200кг ЩЕБІНЬ 1200кг
ПІСОК 650кг ПІСОК 650кг
ВОДА 210 ВОДА 180
В/Ц 210/350=0,6 В/Ц 180/350=0,52
МІЦНІСТЬ БЕТОНУ 20МПа (М200) МІЦНІСТЬ БЕТОНУ 27МПа (М250)
Виходячи з даного порівняння можна зробити висновок, що додаючи пластифікатор ми зміцнюємо бетон по марці, а відповідно є можливість зекономити цемент в кількості 30-40 кг на 1м³.
Окрім підвищеної міцності, пластифікатор дає змогу зберегти необхідну рухливість бетонної суміші на час, необхідний для вкладання бетону. Адже, коли починається твердіння бетону, при тому що бетонування ще незавершене, будівельники мають звичку доливати воду, що в свою чергу сильно знижує міцність бетону за рахунок збільшення водоцементного відношення (В/Ц).
Пластифікатор підвищує тріщиностійкість, оскільки вода, яка знаходиться в бетоні, не виходить на поверхню. При виготовленні перекриття або бетонування великої площі, стійкість до утворення тріщин має велике значення. Пластифікатор Байріс підвищує густину та щільність бетонної суміші, що має великий вплив на водонепроникність бетону. Для підвищення водонепроникності використовують також гідрофобні добавки. Завдяки використанню пластифікатора значно зручніше працювати з бетонною сумішшю, яка стає пластичною, добре розтікається при вкладанні.
При виготовленні бетонів та розчинів, що піддаються постійним атмосферним впливам, найбільш актуальним є поняття морозостійкості. Для підвищення морозостійкості використовують повітровтягуючі добавки, які в затверділому бетоні утворюють мікроскопічні повітряні пори.«Замінник вапна Байріс» з дозуванням 0,3л/50кг цементу забезпечує необхідну морозостійкість затверділого бетону.
В розчинах «Замінник вапна Байріс» використовується в двох випадках:
1) В цементно-піщаному розчині для кладочних та штукатурних робіт. В цьому випадку «Замінник вапна Байріс» надає розчину пластичності, дає змогу працювати з ним тривалий період часу, підвищує морозостійкість поверхні та створює ефект «дихаючої» штукатурки.
2) В вапняно-піщаному розчині для кладочних та штукатурних робіт.
У вапняному розчині «Замінник вапна Байріс» в кількості 1л замінює 100кг гашеного вапна. На 1м³ вапняного розчину використовують від 300 до 500 кг вапна. Заміна тільки половини об’єму вапна в розчині, приносить економію від 150 до 250 кг вапна на 1м³, здешевлюючи його на 20 — 40% від загальної вартості. Замінене вапно слід компенсувати піском. «Замінник вапна Байріс» підсилить дію вапна, покращить пластичність та зручність у використанні.
Існує хибна практика при виготовленні бетону чи розчину використовувати миючі засоби. Хоча, якщо уважно почитати, то на етикетці будь-якого миючого засобу немає рекомендацій щодо використання його в бетон чи розчин.
Використовуючи миючий засіб, немає можливості контролювати міцність, водонепроникність, морозостійкість бетону чи розчину, а також вміст речовин, які негативно впливають на гідратацію цементу (реакція взаємодії цементу з водою) або корозію металу.
Добавки до бетонів та розчинів Байріс виготовленні виключно на природній сировині, як правило з відходів деревообробної або целюлозно-паперової галузі.
Особливої уваги та догляду бетон потребує в зимовий та прохолодний (весна, осінь) періоди. В таких випадках навіть при плюсовій температурі необхідне використання зимового пластифікатора. Часто трапляється так, що бетонування здійснюється вдень при t = +5+10 °С, а вночі приморозки, тоді виникає небезпека замерзання бетону. Справа в тому, що процес твердіння бетону в холодну пору відбувається сповільнено і він не встигає набрати необхідної міцності. Вода, яка ще залишається в бетоні, перетворюється на кристалики льоду, які руйнують бетон. Використовуючи добавку для бетонування в зимовий період Байріс, процес твердіння бетону прискорюється у кілька раз, що унеможливлює подальше його замерзання.
Згідно з Інструкцією ІТВ 282 «Рекомендації по проведенню будівельно-монтажних робіт в період низьких температур», використовуючи протиморозну добавку при температурі нижче -5 °С потрібно оберігати свіжий бетон від замерзання, особливо під час початкового твердіння. Бетон потрібно накривати товстою плівкою при невеликих значеннях мінусових температур, при більш низьких температурах піддавати прогріву гарячим повітрям, парою або здійснювати електропідігрів.
Використовуючи зимову добавку Байріс у літній період, спостерігається значне прискорення процесу зміцнення бетону. При виборі зимової добавки звертайте увагу на її дозування в бетоні. Як правило, добавки з високим дозуванням мають велику ймовірність вмісту в них хлоридів, що викликають корозію металу в бетоні.
Вдалого Вам бетонування разом з Байріс!