Коли шліфувати, а коли ні?

brashirovanie-shlifovanie

Ступінь шліфування деревини впливає не тільки на візуальний ефект, але і на те, які захисні та декоративні засоби слід використовувати.

Коли шліфувати?

Важливо знати, що чим краще пошліфована деревина, тим кращим буде результат покриття захисними і декоративними засобами, а також зовнішній вигляд деревини. До таких засобів відноситься емаль, лак, лакобейц, лазурь і масло.

Чи знаєте ви, що ...?

Шліфувальний папір має різну фракцію і слід знати порядок його використання. Спершу шліфувати поверхню необхідно щільним папером товщиною 40-60. Потім варто перейти до більш тонкого паперу, а завершити процес шліфування можна папером товщиною 150-200.

Шліфування деревини є трудомісткою роботою. Воно вимагає багато терпіння і професійних навиків. Тому, якщо мова іде про велику площу, наприклад, терасу або підлогу, краще використати спеціальну шліф-машинку. Такий інструмент допоможе швидко позбутися старого шару і підготувати поверхню до покриття новим засобом для захисту деревини. Невеликі ділянки можна успішно обробити наждачним папером без необхідності використання додаткових інструментів.

Такі продукти, як масло, фарба, лазурь або лак повинні наноситися на пошліфовану і очищену поверхню. В іншому випадку препарат добре не проникне в деревину (включаючи олію) або покриття буде нестійким (у випадку фарби, лаку, лазурі і емалі) та через короткий проміжок часу доведеться повторити всю процедуру.

Коли не шліфувати?

Буває так, що не потрібно ідеально відшліфованої поверхні, наприклад, якщо ви хочете обробити паркан або господарські будівлі для інструментів.  Цього можна досягнути використовуючи такий засіб, як Імпрегнант для нешліфованої деревини. Імпрегнант для нешліфованої деревини використовують для захисту нової деревини, а також для відновлення старої (наприклад посірілої). Імпрегнант для нешліфованої деревини надасть деревині привабливого кольору, а також надовго захистить її від води, вологи, забруднень та УФ-променів. Його не рекомендують для малювання садових меблів або пошліфованої деревини.