Фарбування оцинкованих дахів

4Ot-xZGtjjQ

Вже багато років металеві дахи користуються великою популярністю. Вони відрізняються надійністю і високим терміном служби. На користь цього матеріалу можуть вплинути й інші позитивні сторони, в числі яких низька вартість, можливість виробництва листів будь-якої товщини і форми, універсальність. А ось нестачу колірної гами легко можна виправити самостійно, користуючись порадами щодо вибору фарби для оцинкованого даху.

 

Навіщо потрібне фарбування

Виробники оцинкованих листів, застосовують захисний шар у вигляді масла, який в період до року зникає під дією атмосферних факторів. Тому після закінчення цього терміну найкраще покрити метал спеціальною фарбою. Це дозволить уникнути утворенню іржі на оцинкованому металі, яка є основним чинником руйнування дахового покриття. Також фарбування і підбір потрібного кольору надасть будівлі естетичної привабливості.

Вибір фарби

Оцинкована поверхня є достатньо пасивним до зчеплення матеріалом, тому фарба має мати ефективні адгезійні властивості. Також при нагріванні дахового покриття під впливом сонця відбувається суттєве розширення поверхні. Це розширення вимірюється так званим коефіцієнтом лінійного теплового розширення . Враховуючи цей фактор, фарба має мати відмінні еластичні властивості і значно більший коефіцієнт теплового розширення, ніж в нагрітого оцинкованого металу. Для прикладу, алкідні чи масляні фарби мають невелике значення коефіцієнту лінійного теплового розширення. Також вони не підходять для наших цілей через хімічну реакцію, що виникає в процесі взаємодії з оцинкованим металом, яка призводить до зниження зчіпних якостей. З цієї причини такі лакофарбові покриття здатні швидко відшаровуватися від оцинкованого даху. Вони протримаються всього один сезон. Це не тільки невигідно з матеріальної точки зору, але й призведе до додаткових трудовитрат.

Отже, для фарбування оцинкованих дахів потрібно користуватися спеціалізованими фарбами.Фарба БАЙРІС "Для оцинкованих дахів та шиферу" забезпечить довготривалу експлуатацію дахового покриття та надасть естетичного вигляду будівлі. За додатковою інформацією перейдіть по посиланню: http://bajris.com/farbi-i-laki/farba-dlya-oci…xiv-ta-shiferu/

Вибір інструменту

Як правило фарбування можна проводити за допомогою різних інструментів: валик, пензель чи пульверизатор. Однак, у випадку оцинкованого даху найкращим рішенням буде використання кисті чи пензля на натуральній основі, шириною не менше 75мм. Вони забезпечать гарне нанесення в усіх місцях фарбування, навіть в найнедоступніших.

 

Підготовка поверхні перед фарбуванням

Яку б фарбу ви не вибрали, не можна нехтувати підготовчими роботами:

  • Для початку слід перевірити стан даху на наявність іржавих ділянок (деякі фарби не підходять для використання на таких поверхнях), які необхідно замінити або зачистити;  
  • Тріщини і отвори треба закласти за допомогою паяльника, спеціальних герметиків або клейових складів;
  • Стару фарбу необхідно зчистити, якщо звичайно, вона була нанесена;
  • Очистити покрівлю від бруду, пилу, жиру та іншого сміття. Для цього спочатку необхідно вимести, а потім помити поверхню. Бруд і жир можна змити, використовуючи лужні розчини, наприклад, пральний порошок, а залишки змити водою.

Іноді для деяких фарб необхідно проводити ґрунтування поверхні. Використовуючи фарбу БАЙРІС "Для оцинкованих дахів та шиферу", оцинковану поверхню ґрунтувати не потрібно!!!

Фарбування

Для фарбування даху найкраще підійде хмарна, суха погода зі слабким вітром. Робота в умовах вечірнього часу може призвести до утворення роси, яка буде псувати поверхню, покриту фарбою. Щоб забезпечити її висихання, температура повітря повинна бути більше п'яти градусів, а вологість - нижче 80 відсотків. Також найкраще фарбувати оцинкований дах в період мінімальних перепадів температур (квітень-серпень), в цей час утворення конденсатів на оцинкованих поверхнях малоймовірне.